Jak kupić działkę?

Masz dość mieszkania w ciasnym metrażu? Denerwują Cię sąsiedzi, którzy ciągle coś remontują, gdy Ty chcesz odpocząć? A może po prostu chcesz wypić kawę we własnym ogrodzie? Niezależnie od powodów, którymi kierujesz się, aby kupić działkę, dodatkowa wiedza z pewnością Ci się przyda. Skoro decyzja została już podjęta, czas na jej realizację!

Jak bezpiecznie kupić działkę?

Jak większość osób możesz udać się do okolicznych biur nieruchomości w celu przedstawienia swoich kryteriów poszukiwań oraz nawiązania współpracy przy zakupie. Współpraca z agencjami nieruchomości jest dobrym rozwiązaniem, ale nie każde biuro zatrudnia specjalistów od gruntów. Poszukiwanie dobrego biura będzie równie ważne, co późniejsze poszukiwanie działki. Nowa inwestycja to bardzo ważny moment w Twoim życiu. Właśnie dlatego warto dokładnie przygotować się do zakupu, aby po podpisaniu aktu nie wyszło na jaw, że kupiłeś “kota w worku” i zamiast radości z budowy wymarzonego domu, pozostaną Ci jedynie kłopoty. Aby nie okazało się, że “mądry Polak po szkodzie”, przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie listę kontrolną zakupu działki. Będziesz ją mógł zabrać ze sobą na wszystkie spotkania ze sprzedającymi. Będzie to również świetne narzędzie, które ułatwi ewentualną współpracę z pośrednikiem. Dzięki prostej oprawie graficznej, i przemyślanemu układowi danych nie zapomnisz zapytać sprzedającego nawet o najdrobniejszy szczegół. Zanotowane informacje, pozwolą Ci wrócić do nich w domu, a następnie sprawdzić wszystkie dokumenty. Musisz pamiętać, że sprzedający nie zawsze przedstawi Ci rzeczywisty stan prawny nieruchomości. Postępując zgodnie z przygotowaną checklistą przeprowadzisz bezpieczną transakcję i szybciej znajdziesz wymarzoną działkę.

Jak kupić działkę budowlaną?

Jeżeli potrzebujesz bardziej szczegółowej wiedzy dotyczącej zakupu działki, świetnym rozwiązaniem będzie przeczytanie ebooka “20 kroków do zakupu działki”. Dowiesz się z niego m.in. jak ustalić, kto jest właścicielem nieruchomości, jakie informacje sprawdzić w Księdze Wieczystej, czego możemy dowiedzieć się z podstawy nabycia. Dodatkowo znajdziesz w nim informację czym tak na prawdę jest działka budowlana i jak ważny przy zakupie działki jest dostęp do drogi dojazdowej. Dzięki przeczytaniu ebooka zdobędziesz wiedzę, jakie wymiary musi posiadać działka, aby móc wybudować na niej swój wymarzony dom. Dowiesz się o konsekwencjach zakupu działki bez doprowadzonego prądu. Przedstawione w nim kroki zostały przekazane w przejrzysty oraz zrozumiały sposób, a co najważniejsze stanowią praktyczną wiedzę autora, wynikającą z własnych doświadczeń oraz obserwacji innych osób. Dzięki przygotowanej checkliście oraz po przeczytaniu ebooka będziesz w pełni przygotowany do zakupu działki. Ze zdobytą przez Ciebie wiedzą zakup działki nie będzie stresem, a jedynie przyjemnością!

Jak kupić działkę rolną?

Poszukując idealnej działki, możesz też trafić na oferty działek rolnych. Zazwyczaj mają one o wiele niższą cenę i zapewniają dużo więcej prywatności niż działki na ciasnych osiedlach mieszkaniowych. Bez względu na powodu jakie Tobą kierują najważniejsze jest jedno: chcesz kupić. Niestety nie jest to takie proste, gdyż działki rolne mogą kupować głównie rolnicy. Jeśli chcesz wiedzieć, którą z działek możesz nabyć bez najmniejszego problemu, a do zakupu której musisz przygotować dodatkowe dokumenty i zgody, to zakup ebooka będzie dobrym wyborem. Jeśli myślisz o zakupie jak o inwestycji, lub planujesz budowę większej ilości domów, to koniecznie sprawdź również listę aktualnie organizowanych przez nas szkoleń. Na pewno znajdziesz wśród nich, również te dotyczące inwestowania w ziemię rolną, oraz jej wykorzystywania w późniejszym czasie na cele budowlane.


Nadal nie wiesz jak kupić działkę?

Nie martw się! Z nami nigdy nie zostaniesz sam! Jeśli nadal masz pytania związane z gruntami, to chętnie pomożemy w rozwianiu wątpliwości. Skorzystaj z formularza kontaktowego, wyślij do nas wiadomość na Facebooku, napisz maila.


Z chęcią pomożemy.


Zapisz się na newsletter!

To najlepsze źródło informacji o promocjach, organizowanych przez nas webinarach, a także cotygodniowe podsumowanie najważniejszych wiadomości z rynku nieruchomości, które trafi wprost na Twoją skrzynkę mailową.

Dodaj komentarz