Freedom Nieruchomości w rękach Węgrów

Freedom Nieruchomości, jedna z największych sieci biur nieruchomości w Polsce, została przejęta przez węgierskiego pośrednika Otthon Centrum. W wyniku strategicznego partnerstwa sieć Freedom otrzyma 25 mln zł. Inwestor nabędzie 70% udziałów w Freedom Nieruchomości. Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na rozwój technologii, struktur sieciowych, budowę własnej linii pośrednictwa finansowego oraz marketing i promocję marki.

Freedom Nieruchomości pozostanie niezależną marką, a udziałowcy mniejszościowi będą odpowiedzialni za codzienną działalność firmy. Węgierski inwestor zamierza zainwestować 5 mln euro w rozwój sieci Freedom na polskim rynku.

Sieć Freedom, założona w 2010 roku, posiada około 60 biur i blisko 500 konsultantów. Otthon Centrum, część węgierskiego holdingu Biggeorge Holding, jest liderem rynku pośrednictwa w obrocie nieruchomościami na Węgrzech. Wspólna strategia zakłada rozwój marki Freedom Nieruchomości w trzech obszarach: technologii, budowania komplementarnej oferty oraz ogólnopolskich działaniach promocyjnych.

W efekcie tej współpracy, klientom i franczyzobiorcom Freedom Nieruchomości zostaną zaoferowane nowe usługi i możliwości, takie jak narzędzia do automatycznej wyceny nieruchomości, badania zdolności kredytowej, czy rozwój linii pośrednictwa kredytowego.

To kolejne zakupy Węgierskich pośredników na polskim rynku. W 2016 roku Duna House przejęła 100% udziałów w Metrohouse za 3,7 mln złotych. Firma Freedom okazała się ponad dziesięciokrotnie skuteczniejszym negocjatorem. To przy założeniu, że kwota 25 mln dotyczy nabycia udziałów, co niestety nie wynika wprost z opublikowanego przez oba podmioty komunikatu.

Zapisz się na newsletter!

To najlepsze źródło informacji o promocjach, organizowanych przez nas webinarach, a także cotygodniowe podsumowanie najważniejszych wiadomości z rynku nieruchomości, które trafi wprost na Twoją skrzynkę mailową.

Dodaj komentarz