“Tani” sposób na zostanie rolnikiem

We Włoszech zostanie przeprowadzona aukcja ziemi rolnej o powierzchni 20 tys. hektarów, w której udział mogą wziąć rolnicy z zagranicy. Aukcja, obejmująca tereny o wartości około 260 mln euro, ma na celu sprzedaż ziemi pod warunkiem, że zostanie wykorzystana do celów rolnych.

Jak informuje Agra Europe (AgE), aukcja ziemi rolnej o powierzchni 20 tys. hektarów o wartości około 260 mln euro jest otwarta dla rolników zagranicznych. Jedynym warunkiem uczestnictwa w aukcji jest, aby nabywane grunty były wykorzystywane do celów rolnych.

Instytut Badań Rynku i Informacji Rynkowej (ISMEA) we współpracy z włoskim Ministerstwem Rolnictwa organizuje aukcję za pośrednictwem Narodowego Banku Gruntów Rolnych (BTA). Rejestracja na aukcję możliwa jest za pośrednictwem portalu ISMEA Banca delle Terre. Termin zgłoszeń upływa 5 czerwca o godzinie 12:00.

Zgodnie z danymi AgE, większość oferowanej ziemi znajduje się na Sycylii (36%), Toskanii (13%), Sardynii (12%), w Apulii (9%) oraz w regionie Basilicata (7%).

Dla młodych rolników do 41 roku życia istnieje możliwość spłacania ceny zakupu w ratach nawet przez 30 lat. BTA już wcześniej zorganizował pięć podobnych inicjatyw.

Aukcja ma na celu wspieranie rolnictwa i zrównoważonego wykorzystania gruntów we Włoszech, jednocześnie oferując atrakcyjne warunki spłaty dla młodych rolników.

Źródło: wrp.pl

Zapisz się na newsletter!

To najlepsze źródło informacji o promocjach, organizowanych przez nas webinarach, a także cotygodniowe podsumowanie najważniejszych wiadomości z rynku nieruchomości, które trafi wprost na Twoją skrzynkę mailową.

Dodaj komentarz