Signature Bank a nieruchomościowi inwestorzy

Nagły wycofanie środków przez inwestorów w nieruchomości z Nowego Jorku z Signature Bank miało znaczący wpływ na upadek banku. Wpłynęło to na dalsze obawy inwestorów, którzy obawiali się, że Signature Bank pójdzie w ślady Silicon Valley Bank, który upadł, zmuszając rząd do interwencji.

Plotki o wycofywaniu środków przez właścicieli nieruchomości szybko rozeszły się wśród społeczności Nowego Jorku, powodując, że inni postąpili podobnie. W niedzielę regulatorzy zamknęli Signature Bank, który stał się jednym z największych bankructw w historii USA. Firma inwestycyjna Marx Realty była jednym z wielu nowojorskich przedsiębiorstw, które wycofały kilka milionów dolarów ze swoich kont w Signature Bank na początku ubiegłego tygodnia.

Signature Bank, mający swoją siedzibę na prestiżowej Piątej Alei w Nowym Jorku, częściowo zbudował swoją pozycję na rynku, udzielając pożyczek na rzecz deweloperów i właścicieli budynków mieszkalnych, wieżowców biurowych, nieruchomości handlowych i innych obiektów komercyjnych. W sumie pożyczki na nieruchomości o wartości 35,7 mld USD stanowiły około jednej trzeciej aktywów banku o wartości 110,4 mld USD na koniec 2022 roku.

Po zamknięciu Signature Bank, FDIC (Federal Deposit Insurance Corp.) utworzyło nową instytucję o nazwie Signature Bridge Bank. Regulatorzy federalni i Departament Skarbu zapewnili gwarancje dla wszystkich depozytów w Signature Bank. Pomimo wsparcia rządowego, niepokoje w branży nieruchomości nie ustąpiły. Niektórzy właściciele nieruchomości, w tym Marx Realty, przenieśli środki do innych banków regionalnych i lokalnych.

Źródło: wsj.com

Zapisz się na newsletter!

To najlepsze źródło informacji o promocjach, organizowanych przez nas webinarach, a także cotygodniowe podsumowanie najważniejszych wiadomości z rynku nieruchomości, które trafi wprost na Twoją skrzynkę mailową.

Krzysztof Derdzikowski
Krzysztof Derdzikowski

Z rynkiem nieruchomości związany od 2006 roku. Doświadczenie zbierał podczas pracy dla największego biura nieruchomości w kraju, jak i podczas rozwijania lokalnych oddziałów kilku nowych firmy w branży. Aktualnie w fazie aktywnego budowanie kolejnej spółki działającej na rynku nieruchomości gruntowych. Autor branżowych tekstów i poradników w lokalnych mediach internetowych oraz drukowanych. Inwestor, pośrednik, doradca, szkoleniowiec. Prywatnie fan nowych rozwiązań IT w branży nieruchomości i marketingu internetowego.

Artykuły: 143

Dodaj komentarz