Szkolenia dla biur nieruchomości – czy warto?

Od 1 stycznia 2014 roku zlikwidowano obowiązek posiadania licencji zawodowej do pracy w pośrednictwie nieruchomości. Od tego czasu pośrednikiem może zostać każdy, kto tylko będzie miał na to ochotę. Razem z wymogiem posiadania licencji, zniesiono także wymóg uczestnictwa w szkoleniach i kursach. Ale czy jeśli zlikwidowano ten wymóg, to szkolenia nie są potrzebne?

Webinary, jako alternatywa dla drogich kursów

Jeśli myślimy o kursach, nie muszą być to wielogodzinne, płatne spotkania, ale też coś w krótszej formie online, dostępne dla każdego. Podczas różnego rodzaju webinarów masz szansę zaczerpnąć masę wiedzy i poznać ekspertów w swoich dziedzinach. Sprzedajesz mieszkania? Na pewno uczestnictwo w webinarze o pozyskiwaniu klientów czy wypełnianiu formalności sprawdzi się dla Ciebie idealnie. Być może znasz już temat, ale czasem warto usystematyzować i sprawdzić swoją wiedzę. Masz w swojej ofercie grunt, którego nigdy nie sprzedawałeś? Webinar o wymaganych do sprzedaży dokumentach czy interpretacji Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego sprawdzi się idealnie. Krótkie spotkania w formie online będą doskonałą alternatywą do drogich szkoleń stacjonarnych. Co prawda, i one mają swoje korzyści…

Zalety szkoleń stacjonarnych

Webinary są doskonałą opcją na zdobywanie i poszerzanie swojej wiedzy. Możesz w nich uczestniczyć z każdego krańca kraju, jak i globu. Jednak szkolenia to nie tylko wiedza. Niewątpliwym atutem szkoleń stacjonarnych jest możliwość nawiązania nowych znajomości i to z osobami z branży. Wymienisz się wizytówkami, numerami telefonów lub profilami na serwisach społecznościowych. A wszystko to może przydać się w przyszłości lub nawet podczas samego szkolenia. Może znajdziesz wspólny temat z innym uczestnikiem i jeszcze w przerwie na kawę sprzedasz nieruchomość. W końcu na szkoleniach znajdują się różne osoby: pośrednicy, inwestorzy czy osoby prywatne, każdy z nich to szansa na nowy kontakt dodany do listy zapisanych na telefonie numerów. Dodatkowo, nie tylko nowe znajomości, ale też wiedza, którą inaczej przyswaja się na szkoleniach stacjonarnych podczas prelekcji czy warsztatów. To na nich masz okazję zadać pytania, zgłębić poruszany materiał czy rozwiązać problem, na który napotkałeś.

Szkolenia online, dostępne dla każdego

Wspomniałam o zaletach szkoleń stacjonarnych, ale nie zawsze jest czas, by jechać na drugi koniec Polski, by uczestniczyć w szkoleniu, co niesie za sobą dodatkowe koszty. To już nie tylko koszty uczestnictwa w szkoleniu, ale i hotelu czy dojazdu. Koszty rosną, a rozwiązaniem mogą być szkolenia online. Bo niby, czemu nie uczestniczyć w szkoleniu online? I na nim masz szansę zadawać pytania, dopytywać czy zgłębiać problematyczne zagadnienia. Dodatkowo, na przykład dla uczestników naszych szkoleń online, stworzyliśmy specjalną grupę, na której znajdują się zarówno prelegenci, jak i uczestnicy wszystkich organizowanych przez nas szkoleń. Co prawda, nie poznasz ich w przerwie na kawę, ale zawsze możesz nawiązać internetową znajomość podczas szkolenia online.

Szkolenia wewnętrzne czy szkolenia ogólnodostępne?

Jeśli już decydujesz się na szkolenie stacjonarne, musisz wiedzieć, że są dwie możliwości: możesz uczestniczyć w ogólnodostępnym szkoleniu lub szkoleniu wewnętrznym. Czym się różnią?

Zalety szkoleń wewnętrznych dla biur nieruchomości

Niewątpliwie największą zaletą szkoleń wewnętrznych jest możliwość zorganizowania ich w terminie odpowiadającym pracownikom, jak i firmie, nie zakłócając ich czasu pracy. Nie tylko czas jest w tym przypadku atutem, ale i miejsce, bo szkolenie może odbyć się w siedzibie firmy, sali konferencyjnej czy dowolnie zagospodarowanej przestrzeni dla wszystkich uczestników. Jednak największy atut szkoleń wewnętrznych to niewątpliwie możliwość wyboru tematu szkolenia. Szkolenia wewnętrzne są skierowane stricte do pracowników, tak by, jak najlepiej odpowiedzieć na ich codzienne problemy, z którymi się spotykają w pracy. Od tej pory możesz sam wybrać, czy chcesz przeszkolić swoich pracowników z marketingu pośrednika, czy może ze sprawdzania nieruchomości na portalach mapowych. Jaką zaletę ma jeszcze szkolenie wewnętrzne? Możesz je zorganizować dla wszystkich pracowników, bez limitu miejsca, o ile wszyscy pomieszczą się pod jednym dachem i będą mogli usłyszeć prelegenta.

Wady szkoleń wewnętrznych dla biur nieruchomości

Szkolenia wewnętrzne wyróżniają się jedną podstawową wadą – nie dają możliwości nawiązać kontaktów zawodowych z innymi uczestnikami rynku nieruchomości. Przy organizacji szkoleń ogólnodostępnych, nie brak jest nowych osób, które zjechały z różnych części kraju, by uczestniczyć w szkoleniu. Można poznać ludzi z Krakowa, Gdańska czy Szczecina, począwszy od pośredników, prawników, jak i inwestorów. Dużo nowych osób i kontaktów. Jednak i z tej wady można zrobić zaletę. Być może nie uda się poznać nowych osób, ale za to zespół będzie miał okazję do integracji.

Szkolenia wewnętrze dla biur nieruchomości – czy warto?

Wszystko zależy od twoich potrzeb. Organizując szkolenie wewnętrzne, będziesz miał okazję na zorganizowanie takiego szkolenia, jakiego potrzebuje twój zespół. Nie ma ograniczeń co do tematu i zakresu, może trwać tyle, ile wymaga tego temat w dodatku w terminie dogodnym dla każdego. Dużo plusów i jeszcze więcej wiedzy.

Zapisz się na newsletter!

To najlepsze źródło informacji o promocjach, organizowanych przez nas webinarach, a także cotygodniowe podsumowanie najważniejszych wiadomości z rynku nieruchomości, które trafi wprost na Twoją skrzynkę mailową.

Dodaj komentarz