Podatkiem w fliperów

Minister Waldemar Buda w swoim komunikacie poinformował o planach wprowadzenia wyższego podatku od czynności cywilnoprawnych w przypadku zakupu większego pakietu mieszkań w ramach jednej inwestycji. Wprowadzenie takich rozwiązań ma stanowić element ustawy o Bezpiecznym kredycie. Minister podkreślił, że celem takiego podejścia jest ograniczenie kumulowania zakupów przez jedną osobę w ramach jednej inwestycji, co jest uważane za groźny proceder. Jednocześnie podkreślił, że jeśli zakupy są rozłożone na różne inwestycje, to nie będzie to problemem.

W swojej wypowiedzi dla PAP minister wyjaśnił, że celem wprowadzenia wyższego podatku nie jest ograniczanie inwestycji w nieruchomości. Minister zaznaczył, że osoby, które dysponują odpowiednimi środkami finansowymi i chcą kupić mieszkanie w Polsce, nie powinny mieć ograniczeń w tym zakresie. Jednocześnie podkreślił, że celem rządu jest stworzenie bezpiecznego i stabilnego rynku nieruchomości, w którym transakcje są prowadzone w sposób transparentny i zgodny z prawem.

https://twitter.com/TomekNarkun/status/1636802150616399900

Wprowadzenie wyższego podatku od czynności cywilnoprawnych w przypadku kumulowania zakupów w ramach jednej inwestycji ma na celu ograniczenie spekulacji na rynku nieruchomości. Minister Waldemar Buda podkreślił, że celem rządu jest stworzenie równych warunków dla wszystkich uczestników rynku, co pozwoli na rozwój inwestycji i zapewnienie bezpieczeństwa inwestycji dla wszystkich osób, które chcą kupić nieruchomość w Polsce.

Zapisz się na newsletter!

To najlepsze źródło informacji o promocjach, organizowanych przez nas webinarach, a także cotygodniowe podsumowanie najważniejszych wiadomości z rynku nieruchomości, które trafi wprost na Twoją skrzynkę mailową.

Dodaj komentarz