Ostatnie dni na zgłoszenia do programu dobrowolnych nabyć nieruchomości na terenie przyszłego Centralnego Portu Komunikacyjnego

Piątek, 7 kwietnia 2023 roku, to ostatni dzień, kiedy właściciele nieruchomości znajdujących się na obszarze przyszłego lotniska Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) mogą zgłaszać się do programu dobrowolnych nabyć. Po tym terminie spółka CPK zamierza rozpocząć wywłaszczanie za odszkodowaniem.

Grunty pod budowę CPK udało się zabezpieczyć przed terminem, z deklaracją “przystąpienia” dla 2/3 terenu niezbędnego do rozpoczęcia prac budowlanych. Warto zaznaczyć, że działki zadeklarowane do sprzedaży w ramach programu dobrowolnych nabyć (PDN) nie są rozrzucone po całym terenie przyszłego portu lotniczego, lecz przylegają do siebie.

Konrad Majszyk, rzecznik CPK, podkreśla, że data wbicia pierwszej łopaty pod Lotnisko Solidarność nie jest zagrożona, chociaż oficjalny termin nie został jeszcze podany. Spodziewany jest on jednak w najbliższym czasie.

Do tej pory w programie dobrowolnych nabyć zgłosiło się prawie tysiąc właścicieli, dysponujących nieruchomościami o łącznej powierzchni blisko 2800 ha. Na początku marca spółka poinformowała, że pod CPK zakupiła już prawie 500 ha gruntów.

Właściciele nieruchomości zgłaszający się do programu dobrowolnych nabyć mogą liczyć na satysfakcjonującą ofertę finansową. Przy sprzedaży nieruchomości mieszkańcy otrzymują 140% wartości budynków i 120% wartości gruntu. Przykładowo, za dom o wartości 500 tys. zł, w ramach PDN mogą dostać 700 tys. zł.

Więcej: money.pl

Zapisz się na newsletter!

To najlepsze źródło informacji o promocjach, organizowanych przez nas webinarach, a także cotygodniowe podsumowanie najważniejszych wiadomości z rynku nieruchomości, które trafi wprost na Twoją skrzynkę mailową.

Dodaj komentarz