Masz tylko 100 dni na wynajęcie pustostanu

Zanim ktoś z czytelników dostanie zawału śpieszę donieść, że chodzi o Portugalię. Tamtejszy rząd zmusza właścicieli niezamieszkanych nieruchomości do znalezienia lokatora. Co w przeciwnym razie? Sam się tym zajmie!

Zgodnie z projektowaną ustawą właściciel nieruchomości będącej pustostanem otrzymywałby z gminy list z propozycją wynajmu. Jeśli nie podporządkuje się on nowym przepisom, to gmina sama zajmie się wynajęciem jego nieruchomości. Ma jej to zająć łącznie 100 dni.

Proponowane przepisy mają być odpowiedzią na portugalski kryzys mieszkaniowy. Duża część nieruchomości trafiła w ręce obcokrajowców, co nie tylko podniosło ich ceny, ale i wycofało część mieszkań z rynku najmu.

Efektem wprowadzenia tak niekorzystnych dla właścicieli nieruchomości przepisów może być spora korekta cen. Portugalia swoim pomysłem stara się doprowadzić do sytuacji, w której brak dostatecznej liczby mieszkań stanie się problemem wszystkich właścicieli nieruchomości. Ciemną stroną tego rozwiązania jest to, że niepłacący lokator nadal pozostanie zmartwieniem właściciela.

Źródło: rmf24.pl

Zapisz się na newsletter!

To najlepsze źródło informacji o promocjach, organizowanych przez nas webinarach, a także cotygodniowe podsumowanie najważniejszych wiadomości z rynku nieruchomości, które trafi wprost na Twoją skrzynkę mailową.

Dodaj komentarz