Jak znaleźć mieszkanie?

Cały czas słyszymy o coraz wyższych cenach nieruchomości, które z miesiąca na miesiąc pobijają kolejne rekordy. Znalezienie mieszkania, w przystępnej cenie, a w dodatku odpowiadającego naszym wymaganiem, staje się coraz trudniejsze, a przeglądając same portale ogłoszeniowe, możemy wcale nie trafić na taką ofertę. Jak szukać mieszkania? Jak szukać, by znaleźć?

1. Portale ogłoszeniowe

W internecie znajdziemy wszystko, w tym także mieszkanie. Portale ogłoszeniowe to jedno z pierwszych źródeł ofert, które przychodzi zazwyczaj większości do głowy, kiedy chcą zacząć poszukiwania nowego lokum. Przez to, że przychodzi do głowy większości, to też i tam trafimy na największą konkurencję, a oferty mogą znikać z dnia na dzień. Jeśli więc chodzi o portale, polecamy sprawdzać nie tylko te najpopularniejsze, wyskakujące na samej górze wyszukiwarki, ale i te znajdujące się poniżej. Poza zakładką “mieszkania na sprzedaż” warto zajrzeć również do tej z mieszkaniami na wynajem. Zdarza się czasem, że ktoś przez pomyłkę doda tam ogłoszenie, które miało trafić na sprzedaż. Taka stacja to dobra okazja, ale nie zdarza się często.

2. Media społecznościowe

Mówiliśmy o portalach ogłoszeniowych, ale dzisiaj coraz większą rolę przy sprzedaży nieruchomości odgrywa Facebook. Na nim znajdziemy specjalną podstronę Facebook Marketplace, która stworzona została z myślą o sprzedaży, w tym o sprzedaży mieszkań. Kolejnym krokiem do znalezienia, odpowiedniej nieruchomości powinno być dokładne przejrzenie właśnie jego. A jeśli już to zrobiłeś, następnie powinieneś skierować się na grupy Facebookowe szczególnie te dedykowanie miejscowości, w której właśnie szukasz nieruchomości. Poza grupami warto wspomnieć o postach własnych znajomych. Być może to oni będą chcieli sprzedać swoje mieszkanie, bo okaże się, że wyprowadzają się na drugi kraniec Polski?

3. Nie warto lekceważyć lokalnych źródeł.

Co poza internetem? Ogłoszenia na słupie, na tablicy ogłoszeń, w gazecie czy w sklepie spożywczym – miej oczy i uszy szeroko otwarte. Może się zdarzyć, że sąsiadki z bloku będą rozmawiały o sprzedaży mieszkania, czy to tego ich, czy koleżanki z osiedla obok. A to także świetna okazja do wykorzystania. Zwracaj uwagę również na banery, które pośrednicy często przyczepiają na balkonach nieruchomości, które trafiają do ich oferty. Najlepiej będzie, więc… pójść na spacer i zacząć się rozglądać.

4. Pośrednik

Przejrzałeś wszystko, o czym napisaliśmy wyżej? W takim razie zastanów się, czy nie jest to dobry moment, by nie tracić więcej czasu i nie udać się do pośrednika. Agenci nieruchomości posiadają w swoim portfolio wiele różnych ofert, a także współpracują między sobą, dzięki czemu mają dostęp do całej bazy różnych nieruchomości. Mają również oferty off market, czyli takie, które nie trafiły na żadne portale ogłoszeniowe, a pośrednik sam zajmuje się sprzedażą wśród swoich klientów.

Rynek nieruchomości jest jak wielki ocean pełen różnorodnych okazji. Kluczem do sukcesu jest systematyczność i wytrwałość w poszukiwaniach. Nie ograniczaj się do jednej metody, ale łącz różne kanały – portale ogłoszeniowe, media społecznościowe, lokalne źródła i pomoc pośrednika. Każda z tych dróg ma swoje unikalne zalety i może prowadzić do wymarzonej nieruchomości. Trzymamy kciuki za udane poszukiwania!

Zapisz się na newsletter!

To najlepsze źródło informacji o promocjach, organizowanych przez nas webinarach, a także cotygodniowe podsumowanie najważniejszych wiadomości z rynku nieruchomości, które trafi wprost na Twoją skrzynkę mailową.

Dodaj komentarz