Adradar – czym jest i do czego służy?

Poszukując nieruchomości do zakupu, nie jest łatwo nadążać za wszystkimi portalami ogłoszeniowymi, na których nowe oferty mogą pojawiać się co chwilę. Kiedy zdecydujemy się na zakup nieruchomości, poszukujemy tej jedynej, która spełni nasze wszystkie wymagania. Z rozgoryczeniem myślimy, że jakaś inna oferta mogła być lepsza, a co gorsza – tańsza. Co więc zrobić, by nie stracić szansy na tę jedyną, niepowtarzalną nieruchomość, która może już niedługo być twoją własnością? Opcji jest kilka, ale po co kilka, jak można wybrać tę najlepszą.

Adradar – co to?

Być może słyszałeś coś o Adradarze, z racji, że jest to jedno z popularniejszych narzędzi w branży nieruchomości. Jeśli pierwszy raz widzisz tę nazwę, to jeszcze lepiej, bo od teraz przeszukiwanie ofert będzie przyjemnością. W skrócie, Adradar to internetowe narzędzie, które zbiera ogłoszenia z 38* portali ogłoszeniowych, by zebrać wszystkie pojawiające się na nich oferty w jednym miejscu. Bez różnicy, czy są to nieruchomości gruntowe czy mieszkania, dodane przez osoby prywatne czy pośredników, w nim znajdziesz wszystko. Oczywiście, to że jest wszystko nie znaczy, że musisz wszystko przeglądać. Możesz dowolnie ustawić filtry, tak by nie widzieć ogłoszeń pośredników, lub by widzieć tylko działki. Kto co lubi i czego szuka.

Adradar – jak działa?

Najprościej mówiąc, Adradar przechwytuje, przetwarza i analizuje wszystkie pojawiające się na portalach ogłoszenia. Dzięki temu, wyszukując interesujące cię nieruchomości, możesz w łatwy sposób podejrzeć historię ich życia na portalu.

Dla przykładu, wchodząc na Adradar i wyszukując na nim mieszkanie w Warszawie, do 50 m² i w budżecie do 900 tys. zł, pojawi nam się cała lista ogłoszeń spełniających określone przez nas kryteria. Kiedy przyjrzymy się im dokładniej, od razu przedstawią nam się dane o tym:

  • na ilu portalach pojawia się dana oferta,
  • ile razy i o ile obniżono cenę nieruchomości,
  • kiedy dodano ofertę,
  • kto dodał ofertę (osoba prywatna czy pośrednik),
  • gdzie dostępna jest oferta, na ilu portalach,
  • w ilu agencjach dostępna jest oferta,
  • ile razy ogłaszano ofertę i kiedy robiono to po raz ostatni.

Do tego dochodzą także podstawowe informacje znajdujące się w ogłoszeniu, jak lokalizacja, cena, metraż, liczba pokoi, opis, zdjęcie czy data dodania oferty. Zebrane dane dają możliwość dopasowania oferty i znalezienia tej, na której zależy nam najbardziej. Atrakcyjna lokalizacja czy zaskakująco niska cena, a w dodatku powiadomienie o pojawieniu się nowo dodanej nieruchomości spełniającej kryteria, pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. W każdej chwili możesz dostawać wiadomość, że nieruchomość jakiej szukasz, pojawiła się na którymś z kilkudziesięciu portali.

Adradar dostępny jest w ograniczonej wersji bezpłatnie, dlatego świetnie sprawdzi się do samodzielnego przetestowania. Warto jednak pamiętać, że wersja jest mocno ograniczona, a dostęp do jej wszystkich funkcji dostępny jest dla jej subskrybentów. Ją warto wybrać, jeśli chcesz szerzej poznać i sprawdzić jego możliwości. Na naszej stronie znajdziecie kod rabatowy, na 30% zniżki na roczną subskrypcję. Trzymam kciuki, że z jego pomocą uda się Wam znaleźć nieruchomościowe perełki!

* – obecnie Adradar pobiera dane z 38 portali, jednak z uwagi na pojawiające się nowe portale ogłoszeniowe, baza jest na bieżąco aktualizowana [stan na 30.04.2024 r.]

Zapisz się na newsletter!

To najlepsze źródło informacji o promocjach, organizowanych przez nas webinarach, a także cotygodniowe podsumowanie najważniejszych wiadomości z rynku nieruchomości, które trafi wprost na Twoją skrzynkę mailową.

Dodaj komentarz